PDA

View Full Version : Comfort - jak budowac?

blarr
07-15-2007, 11:26 AM
Witam,

mam pytanie. Jak skutecznie zbudować komfort, bo ostatnio coś mi nie wychodzi i wszystko się sypie...

Btw w wypasie jestem od 3 tygodni z czego aktywnie wykorzystywałem wiezę dosłownie kilka razy dlatego proszę o rady dla "noob'a" :):)

Pozdrawiam, blarr

Wert
07-15-2007, 11:36 AM
Przede wszystkim musisz się dobrze bawić, zabawa to podstawa. CF.
Neguj, opowiadaj różne fajne historie z życia wzięte. Sluchaj co one mowia, analizuj, wybierz cos jako odpowiedz. Napelnij szklane attraction, poczym napelnij szklanke rapportu. Badz na luzie :D Baw sie i rozwijaj. Pozdrawiam.

blarr
07-15-2007, 11:46 AM
Ok, wszystko kapuję oprócz tego co to jest rapport :(

I jak napełnić szklankę z tym...

Pozdro

pasterz
07-15-2007, 01:14 PM
Rapport to juz nie C&F. Gierki typu szescian to tez raczej wprowadzenie do jego budowania.
Tutaj z pomoca przychodzi nlp. Jest wiele elementow, ktore sklada sie na poglebienie raportu:
pacing
metaprogramy
metamodel
wylapanie zmyslow ktorymi sie posluguje krolik
itd...
Generalnie chodzi o to by sprawic zeby druga osoba poczula sie jakby nas znala od lat i byla przy nas swobodna.
Dobrze jest tlumaczyc emocje ktore okazuje krolik, opowiadac o swoich skrytych przezyciach. Multum technik :)

blarr
07-16-2007, 12:44 AM
Ok, powiedzmy że skumałem co to rapport:)

Mógłbyś objaśnić kilka wg Ciebie najlepszych technik pogłębiania rapportu?

Wert
07-16-2007, 12:52 AM
Np.

Ty: Wyglądasz m,i na osobę, któta lubi zwiedzac swiat, chyba sie nie myle ?
Ona: nie
ty: Wiesz ja bardzo lubie pdorzowac opstatnio bylem ... spotkalo mnie ... czulem sie ... Mialas podobne przezycia ?
Ona: spotkalam potwora z Loh Ness
Ty: Cierpisz na wade wzroku - smiech
Ona: nie
Ty: Opowiedz mi o nim

Poprostu analizujesz co ona mówi i tworzysz podpytania, ale pytaj o emocje, co czuła itd, aby stworzyć więź. Ponadto jeśli ona cośpowie a Ty miałeś podobna sytyacje, opowiadaj...

Tylko, nie buduj raportu zbyt szybko, najpierw attraction

blarr
07-16-2007, 01:31 AM
Aha, kumam już:)

Dzięki wielkie i sorry że pytam o banały ale nie zawsze kojarzę nazwę ze sposobem postępowania:)