PDA

View Full Version : Pytania do moderatora (PROSZE CZYTAC!)

jackm
10-07-2006, 02:25 AM
Poniewaz na forum ma sie niedlugo pojawic moderator wybrany w glosowaniu. Tutaj bedzie temat w ktorym bedzie mozna sie go zapytac o wszystko odnosnie forum, a takze pisac proponowane zmiany.

Dantie
10-10-2006, 05:07 AM
Zasugerowałbym, aby stworzyć, (o ile to możliwe) podkategorie , zbliżone do tych, które są na forum głównym, dzięki czemu łatwiej będzie się odnaleźć, a np. taki temat sargin na PL króliczkach, oznaczałby, że każdy z FR dostałby własny wątek, byłoby łatwiej podyskutować o dręczocych nas problemach :)

jackm
10-11-2006, 02:02 PM
To tutaj moge odp nawet nie bedac moderatorem i nie znajac sie na komputerach :P.
Czegos takiego na pewno nie bedzie bo juz samo forum "polish" jest podforem. A watpie zeby robili podfora do podforow :P.
Ale jak sobie znajdziesz polskie forum na temat uwodzenia, to tam w jedno taki calkiem przypomina to forum :P. Ze masz wszystko po polsku i do kazdego podfora mozesz wrzucic nowy temat.
Mam nadzieje, ze lapiesz to co tu napisalem.
pozdr,
jackm

Optic
10-14-2006, 04:34 AM
Hej,
mam do Was prosbe - uzywajcie wiecej PM. :)
Kilkakrotnie pojawily sie na naszym forum posty, choc bardzo mile i szczere, jednak nie wnoszace niczego do dyskusji, a bedace afirmacja.
Prosze Was, nie krepujcie sie uzywac w tym celu funkcji PM - to sprawi, ze nasze forum bedzie nieco bardziej przejrzyste.
Niestety zostala mi na to zwrocona uwaga i bede musial usunac kilka z tych postow - nie miejcie mi za zle.
Wasz,

Optic
11-16-2006, 03:05 AM
Witam,
mamy dwa takie same watki o ksiazkach. Rozumiem, ze Tough otworzyl swoj watek, bo w tym drugim zaczela sie poboczna dyskusja.
Zeby nie mispostowac i robic kilku watkow w tym samym temacie, proponuje zrobic tak:
Watek Tough'a niech zawiera wylacznie propozycje w formie:
Tytul - Autor - krotka recenzja / opis / streszczenie
Wszelka dyskusja o zrodlach niech bedzie w moim watku "Filmy i ksiazki".
Bede sukcesywnie przenosil tam wszystkie posty dyskutujace o tym, czy ksiazka jest swietna, czy gowniana.
Prosze jednak by kazdy z Was sam siebie pilnowal gdzie wrzucic posta. ;)
Wasz,

jackm
11-20-2006, 04:29 AM
Tak z ciekawosci. ktory punkt regulaminu zabrania tlumaczenia postow? Poniewaz to jest w pewnym znaczeniu cytowanie, tylko ze w innym jezyku, a cytowac mozna. W tym wypadku nikt sie nie podpisuje pod tymi postami swoim nazwiskiem, tylko prawdziwego autora, a posty nie opuszczaja forum.

Optic
11-20-2006, 04:55 AM
Tak z ciekawosci. ktory punkt regulaminu zabrania tlumaczenia postow?
Juz wyjasniam:
Przegladajac ostatnio liste przyznanych kar dla uzytkownikow, zobaczylem, ze czesc z nich dotyczy praw autorskich i zawieraja komentarz "nieautoryzowane tlumaczenie".
Lepiej dmuchac na zimne...
Wasz,

jackm
11-20-2006, 11:10 AM
No tak, ale to troche powalone jest, bo nikt nie odnosi nawet z tego zadnej korzysci majatkowej, ani nie podpisuje sie swoim nazwiskiem pod nimi, a materialy znajdujace sie na forum sa i tak ogolnodostepne wiec chyba przetlumaczenie to nie jest problem. Bo nawet jak ktos trafi na jakis ciekawy temat to wsumie nie ma gdzie tego wrzucic, a na forum jest pelno postow i warto byloby miec watek gdzie mozna wrzucac takie wartosciowe chociaz, jak nie po polsku to wsumie mozna po ang np linki do nich czy cos :P.
pozdr,

Optic
11-21-2006, 04:27 AM
OK, mam pomysl.
Odblokuje ten watek, ale - na wszelki wypadek - nie wrzucajcie tam calych tlumaczen kompletnych postow, a zamiast tego, niech to bedzie dyskusja nt. klasyki najwazniejszych/najlepszych postow.
Ew. tlumaczenia daloby sie dzielic w jakis inny sposob...
Po prostu nie chce zebysmy za to bekneli.
Zmianiam tez temat tamtego watku. ;)
Wasz,

jackm
11-21-2006, 01:03 PM
No nie moga nic zrobic skoro ani zadnych strat majatkowych nie ponosza ani nikt nie ma z tego korzysci materialnych.
Bo wsumie to forum ma sluzyc rozwijaniu. A niektorzy skorzystaja na tych tlumaczeniach. Bo jak sie niektore posty czyta to nawet az szkoda komentowac :P. Bo za to raczej powinni karac, hehe :).
pozdr,

Dantie
11-22-2006, 03:38 AM
Optic, moze jako moderator skrobniesz jakiegos PM'a do góry z pytaniem, czy mamy prawo robić cos takiego i wytłumaczysz, czemu byłoby nam to potrzebne :)

Optic
11-22-2006, 07:47 AM
Optic, moze jako moderator skrobniesz jakiegos PM'a do góry z pytaniem, czy mamy prawo robić cos takiego i wytłumaczysz, czemu byłoby nam to potrzebne :)
Jasne - gdy tylko dostane odpowiedz, od razu dam Wam znac. ;)
Wasz,

Optic
11-24-2006, 12:47 AM
Hej wszystkim,
otrzymalem odpowiedz od Legonza nt mozliwosci tlumaczen postow.
W skrocie, zachodza 3 przypadki:
1. Classic Writings mozemy tlumaczyc do woli - oczywiscie tylko w obrebie Mystery Forum.
2. Aby przetlumaczyc jakikolwiek inny post, niz z Classic Writings potrzebna jest wyrazna zgoda autora. Jeszcze dzisiaj zamieszcze wzor prosby o zgode w ang., aby ci, ktorzy chcialiby tlumaczenia jakiegos postu mogli wyslac ja do autora (nawet nie znajac ang.). Po otrzymaniu zgody od autora, tlumaczenie smialo mozemy zamieszczac na naszym forum.
3. Venusian Arts Handbook nie moze byc tlumaczona w zadnej czesci. Gdy ktokolwiek z nas znajdzie gdzies tlumaczenie VAH - powinien zglosic to do Legonza albo Mastersa.
Wracajac do tych postow, ktore juz sa przetlumaczone - jesli ich autorzy wydadza zgode, odblokuje je. ;)
Wasz,

jackm
11-24-2006, 09:37 AM
2. Aby przetlumaczyc jakikolwiek inny post, niz z Classic Writings potrzebna jest wyrazna zgoda autora. Jeszcze dzisiaj zamieszcze wzor prosby o zgode w ang., aby ci, ktorzy chcialiby tlumaczenia jakiegos postu mogli wyslac ja do autora (nawet nie znajac ang.). Po otrzymaniu zgody od autora, tlumaczenie smialo mozemy zamieszczac na naszym forum.

Ale chyba ktos kto nie zna ang to nie ma opcji zeby przetlumaczyl heh :).

Optic
11-25-2006, 04:17 AM
Ale chyba ktos kto nie zna ang to nie ma opcji zeby przetlumaczyl heh :).
Hej,
zgadza sie - dlatego tlumaczyc beda tylko Ci, ktorzy znaja. Zwlaszcza ze Legonz zastrzegl, iz tlumaczenia musza byc dokladne... ;)
Czyli bedzie to wygladalo jak wczesniej, z ta roznica, ze gdy ktos bedzie chcial tlumaczenia, wczesniej bedzie musial poprosic o zgode autora oryginalu. :)
Mozna wyslac jako zapytanie cos takiego:

I'm a member of Polish Section of Mystery Forum (http://www.theattractionforums.com/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=102).
Due to the situation when not everyone of us speaks english as well to perfectly understand posts written in english, respectively to your copyrights, I would ask you if we may translate your post < TU WSTAWCIE LINKA DO POSTU > in Polish and publish it in Polish Section. We all agree that this post of yours is exceptional and will improve our Game.
I also would like to assure you, that this translation will be posted only in specific thread in Polish Section and we will make an effort to translate it completely and precisely, as well as we will put the link to the oryginal source of this post.
Thanks in advance.
Best regards,
Wasz,

Optic
11-28-2006, 07:26 AM
Hej, ;)
jeszcze slowko w temacie tlumaczen:
Prosze Was wszystkich i kazdego z osobna, by nie poruszac na Forum tematu tlumaczenia Venusian Arts Handbook. Co do innych postow sytuacja jest juz dosc jasna, ale samo VAH nie moze byc tlumaczone. Oprocz bana, groza temu tez jakies sankcje prawne... :(
Pisze o tym, bo pare dni temu na hiszpanskim podforum skrzyknelo sie paru kolesi i przetlumaczyli sobie VAH. Gdy dotarlo to do adminow, ktos dostal bana, komus zbanowali cale IP, i dodatkowo kazdy kto sciagnie ze strony tego goscia tlumaczenie tez dostanie bana.
Chce wiec Was wyczulic na ta sytuacje, bo wiem ze Admini przegladaja teraz regularnie wszystkie forum, wylapujac nieautoryzowane tlumaczenia.
Trzymajcie sie ramy, to sie nie posramy. :D
Wasz,

skycrawler
12-21-2006, 02:38 PM
no, szkoda ze to cale classic writing to nic wiecej jak smieci, same ogolniki i troche negow (tylko te znane), ale jak ktos chce sie prosic tych z gory to moge cos przetlumaczyc, chociaz chyba lepiej pisac nasze rodzime bo Polki sa zupelnie inne od amerykanek. Wogole europejki sa znacznie bardziej wymagajace...

a i jeszcze hahaha, nikt nie zabronil tlumaczyc innych ksiazek, np. d'angelo czy innych ludzikow

Optic
12-22-2006, 04:00 AM
a i jeszcze hahaha, nikt nie zabronil tlumaczyc innych ksiazek, np. d'angelo czy innych ludzikow

Mylisz sie - dyskutowac i recenzowac mozna, tlumaczyc - nie.
Kazdy ebook posiada na poczatku klauzule praw autorskich.

Wasz,

Optic
03-29-2007, 05:19 AM
Tytułem wstępu - piszę tutaj, bo nie mogłem odpowiedzieć na topic "zaprezentuj się" - nie wiem dlaczego. Jeśli coś zrobiłem źle to prośba do moda o przeniesienie tego posta właśnie tam.

Gdy od momentu dopisania ostatniego postu mina 3 tygodnie, watek automatycznie oznaczany jest jako "stary / archiwalny" nadal jednak jest mozliwosc dopisywania do niego nowych postow po uprzednim potwierdzeniu, ze ma sie swiadomosc, ze temat moze byc przestarzaly.
Sluzy do tego checkbox pod ostatnim postem w watku ("I am aware that this Thread is rather old but I still want to make a reply.").

Wiadomo, ze sa tematy, ktore sie nie starzeja i rozwijane beda ciagle tak, jak ciagle przylaczaja sie do nas nowi userzy. Smialo wiec dopisujcie sie do starych watkow.

Wasz,

panas
04-23-2007, 01:20 PM
Witam!! Mam takie nietypowe pytanie... czy można w jakiś spos&#243;b usunąć swoje konto, kt&#243;re założyłem na Waszym/Naszym forum?! Trochę nie przemyślałem swojej nazwy użytkownika i przez to ktoś nie pożądany m&#243;głby mnie zidentyfikować!! Mam nadzieje że rozumiecie i że mogę liczyć na pomoc w miarę możliwości!!

Pozdro All

Optic
05-10-2007, 06:59 AM
Niestety nie jest to mozliwe. Przynajmniej nie w trybie standardowym.
Co wiecej, nie mozna rowniez posiadac kilku kont, wiec nie mozesz zalozyc drugiego, wciaz posiadajac te pierwsze.

Wysle zapytanie do Admina, czy da sie cos z tym zrobic.

Wasz,

EtPlayer
05-10-2007, 07:02 AM
Kiedy z powrotem zaczniesz interesować się forum? ;)

Optic
05-11-2007, 06:31 AM
Dzieki za pytanie. ha. ha.
Juz odpowiadam:
1. Od jakiegos czasu mam do rozwiazania powazny problem zwiazany z przeniesieniem mojego sklepu. Ma to zatem bezposredni zwiazek z dostepem do neta.
2. W ostatnim czasie wiecej sie wokol mnie dzieje w realu niz w internecie. Internet Armchair Game zastapily pewne konkretne dzialania w rzeczywistosci. Tzn. wlasnie szykujemy wraz grupa wysmienitych PUA z centralno-wschodniej czesci Polski cos, czego jeszcze nigdy nie bylo (ale w tym momencie nie moge zdradzic szczegolow - powiem tylko ze bedzie to mialo namacalny wymiar). Ponadto, niebawem w Lublinie prawdopodobnie otworzy sie Project Lublin (!) i trzeba to jakos zorganizowac i dobrze rozplanowac, zeby nie przekrecil sie tak szybko jak Project Hollywood. I wreszcie, zaczyna sie sezon na seminaria, pokazy i szkolenia, wiec Seduce Your Life i Lava Lair pojawi sie tu i tam...

Slowem - mniej pisania, wiecej dzialania. ;)

Wasz,

Optic
05-17-2007, 03:58 AM
Wiecie co? W sumie to byla juz masa postow i kilka watkow o One-itis i jak sobie z nimi radzic. To ja zrobie tak - zbiore je wszystkie do kupy i przykleje, bo widze, ze duza czesc nowych userow trafia do nas w zwiazku z One-itis...

Optic
05-17-2007, 06:39 AM
Hej wszystkim,
Ciesze sie ze znow jestem z Wami i ze Forum pozostalo tak pieknie zywe! :D
Moje chwilowe tarapaty wlasnie sie skonczyly i bede znow widoczny, lewitujac nad tym forum. ;)

Chce przeprosic wszystkich, ktorzy liczyli na moja szybka reakcje w niektorych sprawach, a jej nie otrzymali. Bede sie staral, by to sie nie powtorzylo.

Dzieki zarazem Yar'owi za trzymanie tego wszystkiego w ryzach. Dzieki Stary! ;)

Wasz,

DrSpin
05-17-2007, 07:13 AM
'Holy fucki'n shit' Optic wrcił :)
hmm może i Yar się spowrotem przekona i ruszy leniwy zadek do klawiatury czasami ...

Optic
05-18-2007, 02:16 AM
Hehe, dzieki za cieple przyjecie, DrSpin, ale chcialbym by ten watek pozostawic na konkretne pytania techniczno-formalne.
Ale dzieki. ;)

Optic
05-18-2007, 05:12 AM
Widze ze temat One-itis cieszy sie ogromna popularnoscia, zwlaszcza wsrod Nowych Adeptow Sztuki.
Rozumiem, ze w naszym malym konserwatywnym panstewku, w ktorym romantyczne pedy zakorzenione sa od wiekow, wyplywanie takich spraw jest nieuniknione. Zauwazcie jednak, ze - przegladajac cale Forum - watki dot. tego problemu szybko trafiaja do The Worst Of...
Jesli jednak my, tutaj kierujemy sie naczelna zasada, zeby sobie pomagac i wzajemnie wspierac, nie chce ani usuwac takich postow, ani karac ich autorow.
To by bylo nie fair.
Prosze jednak, aby pisac takie posty tylko w wydzielonym przeze mnie (i przyklejonym) watku, a przede wszystkim wczesniej go przeczytac i sprawdzic, czy ktos juz nie rozwiazal Waszego problemu (wywazanie otwartych drzwi to tez domena Polakow :P ). Byc moze odpowiedz juz znajdziecie w postach moich, Yar'a czy nawet Wujka Luka.

I pamietajcie, ze jestesmy tu po to, by odmienic swoje relacje z kobietami, a nie reanimowac te ktore Wam sprawily bol!

Powodzenia.