PDA

View Full Version : Najciekawsze posty, klasyka - dyskusja

Dantie
10-05-2006, 12:49 PM
Witam, dopiero zaczynam plażowanie, ale zastanawiam sie, czy ktos uzna za dobry pomysl tlumaczenie ważniejszych postow na jezyk polski. Mi szczeg贸lnie język angielski nie przeszkadza, ale fajnie by było, gdyby dało się chociaż zamieścić tłumaczenia do skr贸t贸w, bo p贸ki co znam te z "Gry" więc czasem się gubie nawet w naszym języku ;-).

jackm
10-06-2006, 12:44 AM
Pomysl jest wg mnie dobry. Ale jesli juz zaczynales taki temat to bylo przetlumaczyc jakis post i wrzucic go tutaj :P.
Co do jezyka to sadze, ze kazdy kto tu trafil zna go na takim poziomie, ze chociaz musi umiec sie jakos komunikowac, bo inaczej mialby problemy z zalogowaniem sie na forum. A propos angielskiego to podobno jest najprostszy jezyk na swiecie.
Co do tlumaczenia postow uwazam, ze ten temat ma ten plus, bo kazdy bedzie mogl znalezc tutaj cos ciekawego, a do tego mysle, ze tez nie kazdy siedzi caly dzien na forum, powniewaz przeczytanie wszystkich postow zajeloby niewiadomo ile czasu. Nawet z jednego dnia, nie mowiac juz z dluzszego okresu czasu...
Co do tych tlumaczen, mysle ze nie glupimy pomyslem byloby dorzucanie linka do posta ktory zostal przetlumaczony poniewaz jesli ktos bedzie chcial skomentowac ten post, bedzie mogl to zrobic spokojnie tam gdzie jest jego miejsce, a w tym watku bylyby tylko same tlumaczenia. przez co nie trafialy by tu zbedne posty, a w pewnym sensie poziom tego tematu bylby dosc dobry.

Optic
10-06-2006, 05:22 AM
Jeżeli ktoś z doświadczeniem, przetłumaczyłby skr贸ty z FAQ,punkt sz贸sty, to ułatwiłoby innym prace. Nie chodzi tu o zwykłe przetłumaczenie, tylko raczej wytłumaczenie o co chodzi ex.
IOI-miękka piłka-pozytywny sygnał od panienki
I fajnie, gdyby zrobiła to osoba, kt贸ra zna słownictwo używane na forum.

Czesc, Dantie.
Qrcze, pol dnia mnie nie bylo i jakie zmiany! Nowe twarze.... :D
Przedstaw sie porzadnie Dantie, prosze Cie. Moze jakas fotka na F&S? :) Zaraz ocenimy!
Jesli chodzi o rozwijanie skrotow: Wiesz, od groma jest tego, moze napisz, ktorych nie znasz, ktore chcialbys wyjasnic i wtedy odpisze. Jesli mielibysmy opisywac wszystkie, to:
a) zajeloby to strasznie duzo czasu, ktory moglibysmy poswiecic na sarge
b) non-stop powstaja jakies nowe i nie sposob za nimi nadgonic! :)
No i najwazniejsze - czytaj forum ile wlezie, to szybko zaczna Ci sie klarowac znaczenia. Albo zeby nie przebijac sie przez tysiace postow, skorzystaj z kompendium Forum:
http://www.theattractionforums.com/forum/showthread.php?t=6155&highlight=keynote
Tylko znajdz tam najnowsza wersje. :)
Ale przede wszystkim:
WITAMY WSROD SPOLECZNOSCI ! :D
Wasz,

mate
10-28-2006, 11:40 AM
Mam prozbe :) Czy moglby ktos sprobowac to przetlumaczyc...
Techniki hipnotyczne to podstawa w DHV :) bardzo sie przydaja (przynajmniej tak mi sie wydaje) :P Sam bym to przetlumaczyl gdybym umial chodz troche angielski :) Z gory dziekowka
Oryginalny post:
http://www.theattractionforums.com/forum/showpost.php?p=159421&postcount=1
Wuj Mate

Dantie
10-29-2006, 01:50 PM
Nie wiem, czy tłumaczenie takich rzeczy jest efektywne, Przyznaję bez bicia, że dużo rzeczy tłumaczę z kontekstu i staram się przekazać sens, czasem kosztem wierności tłumaczenia...
Ktoś powiedział :
" Przekłady są jak kobiety. Piękne nie są wierne, wierne nie są piękne"
W dodatku nawet tłumacząc słowo w słowo, dochodzi problem słownictwa, NLP mówi, o pewnych zwrotach, które lepiej trafiają do ludzi, a inne gorzej... W zależności od zmysłu przewodniego niektóre zwroty są bardziej a inne mniej trafne... Samo brzmienie niektórych słów lepiej działa na podświadomośc... Nie znam się na tym , na tyle, by przeedytować posta na PL, ale przynajmniej ostrzegłem.
BTW. Świetny pościk, na pewno dodam go do moich zagrywek :)
Pozdrawiam.

Optic
11-16-2006, 02:26 AM
Hej,
nieautoryzowane tlumaczenia sa nie do konca zgodne z regulaminem. :P
Dlatego usunalem wszystko, by nikt sie nie czepil.
Cale archiwum tego watku jest u mnie dostepne na priva.
Zrobimy tak, jak napisalem w "Pytaniach do...", by nikt nie powiedzial, ze nie jest ok.
Tym, ktorzy nie przegladaja tamtego watku, streszczam:
1. Nie wrzucajcie tu kompletnych tlumaczen postow.
2. Prowadzmy za to spokojnie dyskusje nt. tresci najlepszych postow, cytujac ich fragmenty, a potem je komentujac (nie tlumaczac).
Wasz,

Remote
11-29-2006, 05:01 AM
Hel Wszystkim.. :)
Pozwoliłem sobie przetłumaczyć "Sekret Sześcianu". Nie wiem czy poprawnie go zinterpretowałem, więc w razie jakiś pomyłek, proszę o korektę.. :)

SZEŚCIAN
Sześcian jest grą, kt贸ra można wykorzystać niemal w każdej fazie sargu. Daje on taką przewagę, iż historie i interpretacje są zawsze r贸żne - dlatego można z niego korzystać niemal codziennie. Niekiedy kobiety dziękują za dostarczone im informacje, a niekiedy zapominają o tym, co chcieliśmy im przekazać.
Więc jak to wszystko wygląda? Ot贸ż sześcian jest grą pytań i symboli. Jest to pięć prostych pytań opierających się na wyobraźni, kt贸re pozwalając powierzchownie poznać kobietę i p贸źniej informacje wykorzystać do własnych cel贸w. Historię można lepiej poznać czytając 鈥濻ekrety sześcianu - The Secrets of the Cube鈥? napisaną przez Annie Gottlieb. Jednakże potrzebne będzie tylko zrozumienie tradycyjnego użycia. Wystarczy wiedzieć jak korzystać z tej metody.
Sześcian można używać by zbudować attraction (poprzez drażnienie ofiary odpowiedziami i tworzenie Twojej wypowiedzi nierealistycznej i zabawnej), oraz w najgłębszych fazach uwodzenia, by skierować umysł kobiety w stronę seksualnych pragnień.
Przeważnie będziemy chcieli skupić się na Sześcianie, by zbudować zaufanie i komfort. Wielu PUA twierdzi, że sześcian jest doskonałym pomostem między nimi, a kobieta. Sześcianem można doskonale przejść z zabawnej gry do głębszych stan贸w emocjonalnych. Budowanie takiego typu porozumienia jest największą siłą Sześcianu.
Siedem zasad Sześcianu:
Więc jaki jest cel wykorzystywania Sześcianu i dlaczego kobiety tak konsekwentnie na niego reagują? Czy może on Tobie coś popsuć? Sześcian za każdym razem wywołuje r贸żne skutki w uwodzeniu鈥

Unikaj nudy - jedną z najpopularniejszych pomyłek jest to, że faceci sprowadzają rozmowę do nudy. Aby dowiedzieć się coś o kobiecie, często wyskakują z takimi samymi pytaniami 鈥濲ak masz na imię? Gdzie mieszkasz? Czym się zajmujesz? itp..鈥?. Sześcian gwarantuje unikalną rozmowę, kt贸ra oddali się od fakt贸w, informacji i doprowadzi do emocjonalnej rozmowy - rozmowy, kt贸ra jest dla niej więcej warta.
Zaczepiaj ją - kobiety KOCHAJĄ takie gry. M贸głbyś pomyśleć, że jest to irracjonalne, lecz postaraj się zaufać.. Kobiety lubią być zaczepiane i zauważane. Sp贸jrz do czasopism kobiet i zobacz, że jest tam mn贸stwo test贸w, kt贸re oddziaływają na osobowość. Gazety wiedzą, jakie są kobiety i dlatego my tez powinniśmy tacy być. Sześcian pomaga wprowadzić kobietę do rozmowy i także może być powodem, dla kt贸rego chce się ją odizolować: 鈥濩hodź! Coś Ci pokaże..鈥?
Demonstruj wartość i osobowość - już poprzez zademonstrowanie Sześcianu, wzrasta Twoje value i personality. Po prostu, Ty jesteś osobą, kt贸ra prowadzi rozmowę i to już jest atrakcyjne. Demonstrować możesz nawet w najgłębszej fazie sargu i okazać kobiecie, że wiesz, czego ona chce. Ponadto pokazujesz, że nie jesteś jak inni faceci i poprzez własną interpretację Sześcianu ujawniasz swoją własną osobowość i prezentujesz siebie.
Zbuduj związek - Sześcian pomaga zbudować związek i uczucie porozumienia. Kobieta, kt贸ra nie zaprzecza Sześcianowi, daje Tobie ogromną przewagę. Jest to przewaga wglądu w to, kim ona naprawdę jest. Ona będzie podekscytowana, ponieważ chcesz się o niej jak najwięcej dowiedzieć i będzie wiedziała, że ją rozumiesz. Jeśli już powiedziała o sobie tyle rzeczy, a Ty nadal ją akceptujesz - zacznie Ci bardziej ufać. Podzielenie się jej uczuciami utworzy więź, z kt贸rą większość facet贸w prawdopodobnie miałaby problemy.
Zaakceptuj ją - kobieta zauważy, że starasz się ją akceptować. Będzie widziała jak reagujesz na jej odpowiedzi i musi czuć, że się nią interesujesz. W dodatku otrzymujesz szansę, aby jej posłuchać i powoli ją odkrywać.
Ucz się jej - musisz wyodrębnić wszystko, co jest dla niej ważne. Wszystkie informacje, jakie uzyskasz, możesz p贸źniej użyć w sargu. Wiesz o niej więcej, więc będziesz wiedział jak odpowiednio na nią oddziaływać.
Nie wyjaśniaj wszystkiego - jeśli kobieta pozna Sześcian, będzie cały czas wracała myślami do doświadczeń i m贸wiła Tobie o nich. Będzie chciała, żebyś więcej jej powiedział na ten temat. Jeśli Sześcian będzie przerwany, nie m贸w o tym - ona sama do tego powr贸ci pytając się o znaczenie.

Stosując Sześcian zawsze staraj się przestrzegać tych zasad!
Wz贸r sześcianu:
Teraz powinno być oczywiste, że szczeg贸ły gry nie są tak ważne jak sama gra. Struktura będzie miała wiele odmian i każdy rozegra to inaczej. Zauważ, że Sześcian nie może być poprawnie odczytany, lub poprawnie interpretowany. Nie ma żadnych określonych reguł w Sześcianach. Wszystko możesz budować tak jak lubisz i ukierunkowywać jak najlepiej dla siebie. Postarajmy się go zrozumieć przeprowadzając go teraz:

- Czy kiedykolwiek doświadczałeś Sześcianu? 鈥 OK. 鈥 Zadam Tobie komplet pytań i kiedy już skończę, będę wiedział o Tobie wszystko. Czy jesteś gotowy? Czy masz dobrą wyobraźnię? 鈥 Doskonale!
- Teraz wyobraź naprzeciwko Ciebie krajobraz鈥
(W tym momencie można wykonać gest ręką, by było jej łatwiej wyobrazić krajobraz przed nią.)
- Jest tam Sześcian鈥 Jaką on ma wielkość, jaki ma kolor, jak jest umiejscowiony i gdzie się znajduje?
- Następnie widzisz drabinę鈥 Przyjrzyj się gdzie ona jest w stosunku do Sześcianu, gdzie jest umiejscowiona i jakiej jest wielkości?
- Następnie widzisz kwiaty鈥 Gdzie one są, jak jest ich dużo, jak wyglądają i jaki mają kolor?
- Następnie widzisz konia鈥 Jak on wygląda i gdzie stoi?
- I ostatnia jest burza鈥 Gdzie ona jest, jak się zachowuje i jak wygląda?
Jeśli ona już wizualizowała cały obraz, wtedy możesz powiedzieć jej o znaczeniach:

Sześcian = Twoja osoba
Drabina = Twoje aspiracje
Kwiaty = Twoi przyjaciele
Koń = Tw贸j idealny partner
Burza = Twoje wyzwania i problemy
Używana procedura, nie jest taką samą jak w oryginalnej książce. Zawsze interpretuj to pod siebie. Możesz używać pustyni lub kina zamiast krajobrazu. Możesz zacząć 鈥濨ędę znał o Tobie więcej, niż Twoi przyjaciele.鈥? lub 鈥濩zy kiedykolwiek znalazłaś się do potęgi trzeciej?鈥?. Możesz poprosić ją, aby zamknęła oczy, by ją głębiej wciągnąć. Tylko pamiętaj, aby m贸wić o rzeczach, kt贸re wywołają w niej emocje i unikaj m贸wienia jak dziecko, wrogowie, itp鈥
Rozkładając Sześcian:
Jedynie, co będzie do tego potrzebne, to znajomość znaczeń i obraz贸w. Jest dużo zasob贸w (książek, eBook鈥櫭硍, itp..), kt贸re zaoferują Tobie dokładną interpretację, lecz tak naprawdę, nie powinny być konieczne. Pamiętaj, że nie ma znaczenia, byś zrobił to dobrze - sęk w tym, że to jest Twoja interpretacja, kt贸ra zawsze będzie rozwijała Twoje doświadczenia. Oto jedne z sugestii:

* Możesz być niewyraźny i użyć powszechności - m贸w o kobietach tylko og贸lnie i to nadal będzie miało potężny skutek, ponieważ ona będzie się z tym utożsamiać. Ona wtedy zauważy, że rozumiesz ludzi, rozumiesz kobiety, więc rozumiesz i ją.
Przykład: Jesteś wrażliwą osobą. Prawdopodobnie jesteś bardzo dobrym sędzią własnego charakteru i potrafisz się dostrajać do ludzi, kt贸rzy czegoś od Ciebie oczekują. Potrafisz wyczuwać, kiedy naprawdę druga osoba jest z Tobą szczera. (Opis społecznie świadomej kobiety.)
* Możesz ją zapytać o rozwinięcie odpowiedzi. Spytaj ją, czy może Tobie dokładniej powiedzieć, co widziała, abyś m贸gł poszerzyć własną interpretację. Spytaj ją, co sądzi o przedmiotach, lub co wiąże jeden z drugim.
Przykład:
Ona: M贸j koń opiera się o Sześcian.
Ty: Naprawdę? Dlaczego on się opiera o Sześcian?
Ona: Nie jest wystarczająco silny.
Ty: OK. Widzę, że pewna osoba w Twoim życiu, nie była wystarczająco silna. Potrzebujesz człowieka, kt贸remu patrząc w oczy i słuchając wiesz, że jest on silny鈥 (itp, itd鈥)

* Kiedy znajdziesz już aspekty interpretacji, kt贸re pasowały do niej - przejdź do większych szczeg贸ł贸w. Powiedz historię ze Twojego życia, kt贸ra się z nią wiąże, lub podaj jej przykłady jak ona mogła tego doświadczać w swoim życiu.
Przykład: Jesteś bardzo tw贸rczą osobą, ale obecnie nie jesteś w epicentrum swojego życia, gdzie możesz naprawdę użyć własnych zdolności. To przypomina mnie jak czułem się kilka lat temu. Pracowałem w jednej firmie, w kt贸rej nie mogłem się rozwijać i鈥 (itp, itd鈥)
* Potwierdzaj własne przekonania utrzymując ją w przekonaniu, że już o niej dużo wiesz.
Przykład: Ostatnio w klubie spotkałem dwie dziewczyny. Jedna tańczyła na parkiecie, a druga stała spokojnie z boku. P贸źniej przeprowadziłem na niej Sześcian i powiedziała, że jej Sześcian był niebieski. Powiedziałem 鈥濶iebieski Sześcian oznacza, że często jesteś spokojna i zrelaksowana. Czasem Twoi przyjaciele podchodzą do Ciebie, by wchłonąć Twoją spokojną energię, kiedy są już na wyczerpaniu.鈥? Oczywiście spodobało jej się to.

* Utrzymuj swoje stwierdzenia jak najbardziej pozytywnie. Pozytywnie wyrażaj wszystko jak to tylko możliwe. Jeśli naprawdę chcesz powiedzieć kobiecie, że ma ona niskie poczucie własnej godności, że jej życie pozostaje bez kontroli i jest beznadziejne - zr贸b to. Lecz p贸źniej samego siebie spytaj się, dlaczego ona nagle zerwała kontakt. Musisz być bardzo kreatywny, aby trzymać wszystko w pozytywnych relacjach. Jeśli powie Tobie, że nie jej Sześcian wydaje jej się wrogi, m贸głbyś pomyśleć 鈥濷 fuck! Ona się nienawidzi?鈥? Nie! Możesz powiedzieć jej 鈥濷K鈥 Kiedy ludzie na Ciebie patrzą, pr贸bują Cię sklasyfikować i widzą Cię jak ostre krawędzie Sześcianu, ale to nie jesteś Ty. Ty jesteś niezależna i kiedy znajdziesz się w sytuacji zamkniętej, wiesz, że nie pasujesz do tej sytuacji i wydostajesz się z Sześcianu.鈥?
* Wykonuj maksymalną ilość Kina i kontaktu wzrokowego. Jeśli będziesz składowiskiem jej uczyć na poziomie dla niej ważnym, p贸źniej łatwiej będzie Ci przejść do kolejnych krok贸w kontaktu fizycznego.

* Korzystaj z konia. Jest to doskonała okazja, by zademonstrować, że wiesz, co chcą kobiety. Jeśli jej koń nie jest idealny, wtedy powiedz jej, że jest to obraz czegoś, co przeciągnęła z przeszłość i to, czego ona chce, jest właściwie przeciwne. Opisz przeciwieństwo i pozw贸l jej się określić. Patrz jej w oczy i staraj się przyjąć jej punkt widzenia. Ona naturalnie zacznie Ciebie spostrzegać jako tego człowieka.
* Rozładuj napięcie mały komentarzem w stylu C&F. Przez robienie żart贸w i drażnienia jej, nadal będziesz obiektem zainteresowania. Tylko bądź ostrożny, ponieważ może być akurat w bardzo wrażliwym stanie.
Przykład: Sześcian znaczy to 鈥 (przerwa) 鈥 Chcesz moje ciało! (śmiech)

* Zaczynaj interpretację ze śmiałym (bez przesady) stwierdzeniu, kim ona jest i gdzie znajduje się obecnie w swoim życiu. W ten spos贸b demonstrujesz swoją władzę i zrozumienie dla innych.
* Kieruj ją do emocjonalnych stan贸w. Używając opisowego języka, możesz ją lepiej zrozumieć i powiększać jej uczycie. Powinna zrozumieć, że to Ty jesteś śmiały. Wtedy p贸jdź dalej, by m贸c śmiało coś opisywać. 鈥濿iesz, kiedy jesteś w środku mojej przygody, naprawdę czuję się żywszy.鈥?.

* Wchodź z nią w r贸żne stany. Jeśli wejdziesz do wrażliwego stanu i ujawnisz rzeczy z nią związane, ona podąży za Tobą. Wtedy możesz opowiadać historie, kt贸re są dla Ciebie znaczące.
* Wejdź w sw贸j własny Sześcian. Przeprowadź na sobie sekwencję pytań i odpowiedziami podziel się z nią jeśli zapyta.

* Jeśli już zaczniesz korzystać z Sześcianu, zapamiętuj ciekawe pomysły, kt贸re zawsze będziesz m贸gł użyć. Na przykład, możesz zawsze m贸wić o intuicjach kobiet. Często korzystając z Sześcianu, zaczniesz rozwijać własne interpretacje, by p贸źniej trzymać w zapasie dobre odpowiedzi.
* Pracuj z nią i podążaj za tym, co m贸wi. Możesz używać wszystkiego o czym m贸wi.

* Tw贸rz nastr贸j, żeby czuła się komfortowo. Używaj swojego już zbudowanego zaufania i trzymaj jej uczucia w jak najlepszej formie.
* Szukaj powiązań między wami. Jest to doskonała okazja, by się wsp贸lnie odkrywać.

* Nie pr贸buj podnosić do potęgi trzeciej wszystkiego, co ją otacza. Jeszcze nie jesteś jej psychicznym przyjacielem.
* Praktykuj Sześcian, by eliminować błędy. Czym częściej będziesz z niego korzystał, tym szybciej dostrzeżesz wiele wsp贸lnych odpowiedzi. Podnoś do potęgi trzeciej Twoich przyjaci贸ł, mamę, listonosza, kogokolwiek..

* M贸w jej, że jej Sześcian jest unikalny i możesz nawet powiedzieć 鈥濪obrze鈥 Zwykle znaczyłoby to鈥 Ale z Tobą myślę, że to jest inaczej鈥?, albo 鈥Świetna rzecz, kt贸ra jest naprawdę interesującym obrazem.鈥?. Wtedy ona naprawdę będzie czuła się wyjątkowa i będzie myślała, że dajesz jej coś specjalnego.
* Nie ujawniaj wszystkiego. Jeśli już odejdziesz, podaj jej aluzję, że jest coś więcej. Zawsze coś zostaw 鈥 ona będzie chciała się Tel. Tym dowiedzieć.
Wykonaj to wszystko, a będziesz wiedział, dlaczego Sześcian jest tak potężny. Odkryjesz jego siłę i przekonasz się, że możesz użyć go na każdym Kr贸liku.. :)))
Have fun!
Pozdrawiam,
~ Remote

tikanova
11-29-2006, 04:16 PM
Kawał postu Remote, a tu linki na temat:
<http://www.theattractionforums.com/forum/showthread.php?t=12559&highlight=cube>
<http://www.stoneclave.com/tavern/cube/cube1.asp>

elvis2
01-09-2007, 06:33 AM
niezły ten tekst z pierscionkeim;) wypr骲owałem dzisiaj w szkole i zrobil pozytywne wrazenie...szkoda tylko że nie domknałem HB8 na kt髍ej go pr骲owalem, ale załamala mnie gdy na pytanie w cube jak wyglada jej szescian odpowiedziala ze nie umie sobie wyobrazic:rolleyes: po prostu brak mi słow

Remote
01-09-2007, 12:43 PM
Przetłumaczył to kiedyś Optic, lecz jak tylko zoriętował się, że naruszył (C) - skasował cały post.

@Rellik: nie wiem czasami, czy nie ma za to bana.. :(

Pozdrawiam,
~ Remote

rep
01-10-2007, 06:37 AM
Szkoda, bo na serio fajna, latwa i przyjemna sprawa, tym bardziej ze one siedza w tych rzeczach - horoskopach, przepowiedniach itp. A dlaczego? Bo sa nawet te twarde sa gleboko insecure ;)

Zdazylem skopiowac, zawsze takie cos sie przyda jak mialaby wpasc jakas pauza. Tak w ogole to ksiadz dzisiaj u mnie chodzi i nie wiem czy mam zostawac w domu, bo jeszcze wejde z nim w gadke o ramach, filtrach itp. i zostane przeklety ;)